Jäta menüü vahele

Vabamu tervitab koolivaheaega rändnäitusega „Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust“

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu avab 11. juunil Tallinnas Telliskivi loomelinnakus rändnäituse „Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust“ ning kutsub kõiki huvilisi seda külastama. Juunis on näitus Tallinnas avatud vaid ühe päeva ning suundub siis edasi Valka. Kokku külastab interaktiivne rändnäitus suvel 15 asukohta üle Eesti.

EV30 taasiseseisvumise aastapäevale pühendatud eesti-, vene- ja ingliskeelne ning igale vanusegrupile mõeldud näitus jutustab lugusid meie riigist ning demokraatiast ja mõtestab lahti vabaduse tähenduse. Ühtlasi saab näituse kaudu heita pilgu viimase 30 aasta sündmustele eluolus, poliitikas, popkultuuris, muusikas, keele arengus jne. Väljapaneku ühe osa moodustavad ka eraisikute saadetud fotod nende tähtsündmustest viimase 30 aasta jooksul. Lisategevusteks erinevates paikades on Eesti Väitlusseltsi poolt juhitavad arutelud kohalike elanikega ning MTÜ Demokraatiatrenn poolt läbi viidavad demokraatiatrennid.  

Vabamu tegevjuht Keiu Telve: “Me ei tahtnud teha näitust, mida saaks passiivselt vaadata, vaid soovisime, et iga külastaja saaks läbi arutelude ja demokraatiatrennide mõista, kui oluline on igaühe  panus iseseisva demokraatliku riigi kujundamisel ja hoidmisel.” 

“Demokraatiatrenn on lõbus ja igale vanusele sobilik programm, mille abil tugevdatakse demokraatia harjutamiseks ja arendamiseks vajalikke “lihaseid”, mis aitavad meid kodaniku rollis enesekindlamalt tunda,” lisas Telve. 

Mööda Eestit rändav näitus on ühtaegu nii liigutav, informatiivne kui ka interaktiivne. Lisaks teadmistele ja põnevatele vaatenurkadele vabariigi taastamisest annab see hea emotsiooni, avades raskeid teemasid meelelahutuslikus võtmes.   

Rändnäitus alustab oma teekonda 11. juunil Tallinnast. Esimene peatuskoht on Telliskivi loomelinnakus (La Muu kohviku kõrval) ning külastajaid oodatakse ajavahemikul 11-20. Demokraatiatrennid toimuvad kell 14 ja 16. 

Näituse teekond: 

·       Tallinn/Telliskivi loomelinnak/11. juuni   

·       Valga/Valga-Valka festival/12.–13. juuni 

·       Pärnu/Tere, Pärnu suvi!/21. juuni 

·       Rakvere/2.–4. juuli 

·       Karksi/Karksi kodukandipäev/10. juuli 

·       Haapsalu/17.–18. juuli 

·       Tõrva/Tõrva tule-päevad/23.–25. juuli 

·       Põlva/Keskväljak/31. juuli–1. august 

·       Kuressaare/Kuressaare Merepäevad/6.–7. august 

·       Tallinn/Vanalinna päevad/12. august 

·       Paide/Arvamusfestival/13.–15. august 

·       Narva/20.–22. august 

·       Kallaste/Kallaste kala- ja sibulalaat/28. august 

·       Tartu/3.–5. september 

·       Rapla/Festival Särin/11.–12. september 

Näitus on külastajatele tasuta. 

Ettevõtmist rahastavad EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga, Riigikantselei, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Kultuurkapital.    

Loe pikemalt siit.