Jäta menüü vahele

Vabamu kogub viimase 30 aasta peopilte

20. augustil möödub 30 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest ja erilise tähtpäeva tähistamiseks paneb Vabamu kokku rändnäituse, mille kogub inimestelt fotosid taasiseisvumisaja rõõmsatest hetkede kohta.

Teodori_1_sunnipaev_2019_large
Foto: Vabamu

“Vabana veedetud 30 eriilmelist aastat on möödunud, kuid mälestused pidudest, tähistamistest ja erinevatest traditsioonidest on alles ning väärivad säilitamist meie järeltulevatele põlvedele. Üks foto räägib rohkem kui 1000 sõna ja just fotode kaudu saame järgmistele põlvedele anda edasi teadmisi ja tunnetust esimeste taasiseseisvumisaastate elust ja kommetest, ühistest rõõmuhetkedest ning jagatud emotsioonidest,” ütles Vabamu tegevjuht Keiu Telve.

Aktsioonist võivad osa võtta kõik huvilised ja oodatud on fotod sündmustest, mida on peetud viimase 30 aasta jooksul tähistamise vääriliseks.

“Meile võib saata jäädvustusi perepidudest, katsikutest, kogukonnaga koos tähistatud jaanipäevadest, aastavahetustest, pulmadest, juubelitest, külapäevadest, koolilõpetamistest, rebaste ristimistest, riigipühade tähistamisest. Kogutud fotodest tehakse valik ning neid näidatakse Vabamu suvisel rändnäitusel, mis hakkab külastama Eestimaa erinevaid paiku. Pärast rändnäituse lõppu talletatakse saadetud fotod Vabamu kogudes,” lisas Telve.

Rändnäitus “Taasisesesivunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust” külastab Eestis 15 sihtkohta. Kindlasti saab näha näitust Paides toimuval Arvamusfestivalil ja Avinurme tünnilaadal.
Kogumisaktsioonis osalemiseks tuleb saata foto digitaalsel kujul e-mailile info@vabamu.ee. Juurde tuleb lisada ka kirjeldus selle kohta, mis sündmust pildil tähistatakse, aastaarv ja võimalusel ka pildistamise koht.

Allikas: Okupatsioonide ja vabaduse muuseum “Vabamu”