Jäta menüü vahele

Vaata videot: Sander Rebane vestleb eestlusest oma vanaemaga

Seoses Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevaga pöördus riigikantselei Sander Rebase poole uurimaks selle tähtpäeva sisu juba taasiseseisvunud Eestis sündinud põlvkonna jaoks.


Sandri vanaema oli alates 1975 Mõisakülas linnasekretär, videos selgub mida antud amet tol ajal kujutas. Sander proovib vestluses mõista kuidas oli sellel ajal elada ja missuguseid väärtuseid ja põhimõtteid vanaema endale kaasa võttis.

“Ega siin ei olegi võimalik teha mingisugust sellist suurt üldist kokkuvõtet sellest, et nüüd on vastus leitud. Sest seda vastust ei ole.” tõdeb Sander eestluse otsingul. “See vastus ongi tegelikult lõputus mõtestamises. Ja selle peale mõtlemises ja tegelikult oma eelmiste generatsioonide kuulamises. Oma vanaemaga rääkimises ja oma vanaisaga rääkimises, et saada aru, mis see neile tähendas. Ja siis panna see kokku,” ütles ta.  

”Räägi oma vanematega, oma vanavanematega,“ jagab Sander üleskutset. “Mina sain küll siit väga palju. Ja ma loodan, et saad sinagi.”

Täname Sandrit ja tema vanaema, et nad jagasid oma mõtteid lahkelt meiega. Video monteeris kokku Juhani Särglep, idee aitas ellu viia Grete Radvilavicius.

Küsi oma vanemalt, vanavanemalt või sugulaselt, kuidas me oma iseseisvuse taastasime. Jaga leitud mõtteid meiega, postitades sotsiaalmeediasse vanaemalt pärit foto või video vestlusest, märgi juurde teemaviide  #30aastat 🇪🇪
Ilusat saabuvat vanavanemate päeva kallis Eesti!