Jäta menüü vahele

Taaslavastatud fotoga rändnäitusele “TÄHELEPANU! 1991! START!” tarvis

Eesti Ajaloomuuseum kutsub üles taaslavastama 1990. aastatel tehtud enda, pere või seltskonnapilti, mis näitab elu muutumist viimase kolmekümne aasta jooksul. Pilte kasutatakse mai lõpul kuue muuseumi rändnäitusel “Tähelepanu! 1991! Start!”

Virumaa_1991vs2021_2
1991: Õmblusvabrik Virulane, 2021: SA Virumaa Muuseumide taaslavastus Rakvere linnuse müüridel. Foto: Eesti Ajaloomuuseum

“Tähelepanu! 1991! Start ” püüab tuua publikuni Eesti erinevate kohtade ootused ja lootused, ja vastata küsimusele, kui palju 1991. aastal loodetust on 30 aastat hiljem täitunud.

Taaslavastada võib foto endast, oma perest või seltskonnast, mis näitaks, kuidas ajad on muutunud või hoopis seisma jäänud.

Foto tuleb saata e-posti aadressil foto@ajaloomuuseum.ee või jagada seda oma sotsiaalmeedia (Facebook, Instagram) kontol kasutades hashtag’i #1991vs2021.

Taaslavastused leiavad lõpuks kodu 12-meetrises merekonteineris paikneva rändnäituse tahvlil, mis liigub 25. maist 31. oktoobrini trajektooril Tallinn, Valga, Rakvere, Jõhvi, Narva, Tartu, Pärnu ja Kuressaare.

Osalejate vahel loositakse välja viis komplekti muuseumide perepääsmeid ehk aasta jooksul saab üksi või mitmekesi läbi Eesti rännates tutvuda kõikide projektis osalevate muuseumidega.

Näitust korraldavad Eesti Ajaloomuuseum, Valga muuseum, Saaremaa muuseum, Narva muuseum, Tartu Linnamuuseumi ja SA Virumaa Muuseumid.

Allikas: Eesti Ajaloomuuseum