Jäta menüü vahele
Öölaulupidu "Järjepidevus" 19.08.2013 Tartu
Foto: Mihkel Sarapuu

Öölaulupidu „Vaba Eesti!” Tartus koos Trad. Attack!’iga

450 muusikut tähistavad 20. augustil korraga Tallinnas ja Tartus enam kui viietunnise kontserdiga Eesti Vabariigi taasiseseisvumise märgilist, kolmekümnendat aastapäeva! Sul on harukordne võimalus olla ajaloolise hetke tunnistajaks, sest tegemist on unikaalse, vaid ainult suure pidupäeva õhtuks kokku pandud sündmusega.

20. augusti hilisõhtul 30 aastat tagasi, kui rahvasaadikud Toompeal võtsid vastu Eesti Vabariigi Ülemnõukogu otsuse Eesti riiklikust iseseisvusest, oli Tallinna teletorn Pihkva dessantvägede soomusmasinatest ümber piiratud. Võõrvägede lõpliku väljaviimiseni Eestist kulus veel kolm aastat, kuid ligi 50 aastat kestnud Nõukogude okupatsioon lõppes sellel õhtul.

Me jõudsime selleni … lauldes. Varem pigem kitsas sõprade ringis, siis aga järjest avalikumalt olid kõlanud laulud, mille sõnumiks vabadus ja isamaa. Isegi kui see sõnum ei kõlanud otsesõnu, tundsime me ta alati ära, kasvõi ridade vahelt. Ja laulsime kaasa. Sellesama tunde pealt sündisid Alo Mattiiseni isamaalised laulud ja öölaulupeod. Nii sai võimalikuks ka veretu Laulev revolutsioon.

Meenutame ja tähistame üheskoos seda märgilist päeva öölaulupeoga „Vaba Eesti“ Tallinna lauluväljakul ja Tartus Eesti Rahva Muuseumi ees.

Kontserdikava

Uue ärkamisaja märgilisi laule esitavad Tartus Toomas Lunge, Jaan Elgula, InBoil, Jaan Sööt, Bonzo, Lauri Õunapuu, Priit Strandberg, Nele-Liis Vaiksoo ja Estraadiraadio ning Tartu Noortekoor ja Tartu Ülikooli Kammerkoor dirigent Triin Kochi juhatusel. 

Suure muusikaõhtu esimene vaatus kulmineerub Alo Mattiiseni viie isamaalise lauluga, millest kaks esimest kõlavad Tartus Bonzo ja Hannes Kaljujärve esituses ja ülejäänud kolm kantakse üle Tallinnast Estonian Voices, In Spe, Supernova ja Ivo Linna ühisprojekti esituses.

Kontserdi teises osas kuuleme laule kolmekümnest vabaduseaastast, mis kõnetanud paljusid ja kandnud omas ajas olulist sõnumit. Viimase kolme kümnendi kõvemaid hitte esitavad Estraadiraadio saatel Nele-Liis Vaiksoo, Kaire Vilgats, Bonzo ja Priit Strandberg.  

Seejärel annab palavalt armastatud Trad.Attack! ERMi ees selle aasta rajuma kontserti!

Õhtu lõpetab ülekanne Tallinna Lauluväljakult, kus ERSO, RAM-i, Ellerheina, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Collegium Musicale esitavad teoseid, mida me läbi aastate südames kandnud oleme ja mille sõnum meile ka edaspidi hingepidet annab. Lisaks eelnimetatud artistidele näeme laval Riho Sibulat, Siiri Sisaskit, Tõnis Mägi, Kärt Johansoni, Peeter Volkonskit, Reet Linnat, Hardi Volmerit, Henry Laksi, Priit Pihlapit ja Karl Madist.

Sissepääs kontserdialale

Tulenevalt valitsuse poolt kehtestatud piirangutest, tuleb ürituse külastajal esitada sissepääsus üks järgmistest tõenditest:

  1. COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend
  2. COVID-19 läbipõdemise tõend
  3. 48 tundi enne üritusele sisenemist teostatud PCR test (negatiivne)

*Kuni 18 aastastele(k.a) ei ole vaktsineerimispassi esitamine ega testimine nõutav! (dokument kaasa!)

**Vastavad tõendid saab luua patsiendiportaalis www.digilugu.ee.

Piletit lunastades vali vastav õige hinnatüüp: 1) Tervisetõendiga kutse, 2) Kohapeal testimisega kutse. 

Võta kaasa tervisetõend ja isikut tõendav dokument.

Sissepääsus saab teha tasuta kiirtesti. Kohapealne testimine toimub 20.08 kell 09.00-21.00.

Kui test on negatiivne, saab külastaja vastava käepaela, mis tagab talle õhtul kontserdi pileti ettenäitamisel sujuva sissepääsu kontserdialasse. Positiivse testi korral tuleb lahkuda eneseisolatsiooni ja võtta ühendust perearstiga!    

Üritus on määramata istekohtadega.

20.-21.08.2021
ERMi A-sissepääsu esine (Muuseumi tee 2, Tartu)
19:00-00:30