Jäta menüü vahele

Öölaulupeole “Vaba Eesti! saab pileti soetada alates 7.08

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäeva kontsert “Vaba Eesti!” toimub 20. augustil Tallinna Lauluväljakul, kokku tuleb vabamüüki 5000 tasuta piletit. Pileteid saab lunastada alates 7. augustist kell 12 Piletilevi müügipunktides või e-poes. 

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäeva kontsert “Vaba Eesti!” toimub 20. augustil Tallinna Lauluväljakul, kokku tuleb vabamüüki 5000 tasuta piletit. Pileteid saab lunastada alates 7. augustist kell 12 Piletilevi müügipunktides või e-poes. 

Üritusel osalemiseks palume esitada immuniseerimise, COVID-19 haiguse läbipõdemise või 48 tundi enne üritusele sisenemist teostatud negatiivne PCR testitulemuse tõendi. 

Tallinna Lauluväljaku Mere väravas on võimalik teha tasuta kiirtest. Kohapealne testimine toimub 19.08 kell 13.00 – 18.00 ning 20.08 kell 10.00 – 20.00. Kui test on negatiivne, saab külastaja vastava käepaela, mis tagab talle 20.08 õhtul kontserdi pileti ettenäitamisel sujuva sissepääsu kontserdialasse.

“Piletit soetades tuleb valida vastavalt kas tervisetõendiga kutse või kohapeal testimisega kutse. Võtta kaasa tervisetõend ja isikut tõendav dokument,” selgitas kontserti produtsent Danel Pandre.  

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise märgilist, kolmekümnendat aastapäeva tähistavad kokku 450 muusikut 20. augustil Tallinna Lauluväljakul ja Tartus Eesti Rahva Muuseumi ees. 

“Tegemist on unikaalse, vaid ainult suure pidupäeva õhtuks kokku pandud sündmusega, kus korraga antakse kahes linnas kokku üle 10 tunni kontserti ning teles on viis ja pool tundi katkematut programmi ja laval on üle 70 palavalt armastatud artisti kuus koori, kaks orkestrit, 10 bändi, ” ütles 20. augusti öölaulupeo projektijuht Margus Kasterpalu.  

“Koos laulmise esimeses osas, algusega kell 19.00 kõlavad laulud, mis tõid meile vabaduse.  Kontserdi teises osas kuuleme kolmekümmend laulu kolmekümnest vabaduseaastast, mis on kõnetanud väga paljusid ja kandnud omas ajas olulist sõnumit. Laval toimuvale lisab vürtsi ja erilisust fakt, et palavalt armastatud hitid on kontserdi muuikalise juhi Rasmusi Puuri juhtimisel seatud sümfooniaorkestrile ja ansamblile ning lugusid interpreteerivad vabas Eestis sündinud ja kasvanud solistid, “ lisas Kasterpalu. 

Pärast ajaloolist hetke kell 23.03, mil Eesti Vabariik 30 aastat tagasi taas iseseisvaks kuulutati, kuuleme teoseid ERSO, RAM-i, Ellerheina, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Collegium Musicale esituses.  

Tartu kontserti piletid tulevad müüki järgmisel nädalal. Kontserdil osalemiseks kehtivad samad nõuded, mis Tallinna kontserdil. Vabamüüki tuleb kuni 500 tasuta piletit. 

Kontserdile saab kaasa elada ka ETV, ETV+ ja Vikerraadio otseülekande vahendusel.