Jäta menüü vahele
Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamine 30 aastat.

Rahatarkuse e-viktoriin “Olen rahatark”

Koostöös Eesti Majandus- ja Ettevõtlusõpetajate Seltsi ja Junior Achievement Eesti SA-ga kutsume 4.–6. klassi õpilasi osalema rahatarkuse e-viktoriinis „Olen rahatark“.

20. augustil 2021. aastal täitub 30 aastat Eesti taasiseseisvumisest. Mõtestamaks ja väärtustamaks olnut, korraldab Riigikantselei koostöös erinevate partneritega mitmeid üritusi, sh noortele suunatud projekte. Meil on üks Eesti ja me teeme seda koos. Seetõttu palume teid koostöös Eesti Majandus- ja Ettevõtlusõpetajate Seltsi ja Junior Achievement Eesti SA-ga osalema 4.–6. klassi õpilastele suunatud noorteprojektis.

Projekti kirjeldus

Eesti ajaloos on inimesed alati väärtustanud nii omariiklust ja vabadust kui ka vaba otsustusõigust, iseseisvat toimetulekut ja majanduslikku jõukust. Taasiseseisvumine tõi meile taas oma raha – Eesti krooni ja Euroopa Liitu astumine uue raha – euro. 30 aasta jooksul on vabas Eesti riigis toimunud märkimisväärseid majandussündmusi, mis on mõjutanud inimesi ja kogu ühiskonda. Oluline on mitte unustada ühe omariikluse sümboli – oma raha – ajalugu. Iga uus põlvkond peaks omandama rahatarkust enda tuleviku kindlustamiseks ja riigi jõukuse kasvuks.

Rahatarkuse e-viktoriinile ootame osalema 4.–6. klassi õpilasi. Viktoriin toimub veebipõhiselt 3. juunil 2021. Viktoriini on võimalik lahendada eesti või vene keeles. Juhend avaldatakse JA Eesti veebilehel. E-viktoriin toimub Moodle’i keskkonnas.

Õpilastel on küsimustele vastamiseks aega 45 minutit. Viktoriin on individuaalne ning kasutada on üks õlekõrs – internet! Õpetaja registreerib huvilised õpilased viktoriinile SIIN.

Registreerimine on avatud 01.05.–27.05.2021.

Registreerimisel täita kõik vajalikud väljad osalejate andmetega (iga õpilase nimi, kool, klass, vastutava õpetaja nimi, e-aadress, telefon, sobiv viktoriini alguse kellaaeg).

Hiljemalt 2.06.2021 saadame vastutavale õpetajale osalejate jaoks kasutajatunnused ja salasõnad, mida õpetaja jagab igale osalejale viktoriini päeval koolis arvutiklassis või kaugõppe korral Stuudiumis või e-Koolis õpilastele kodus lahendamiseks.

Žürii liikmed on Eesti Majandus-ja Ettevõtlusõpetajate Seltsist ja JA Eestist. Võitjad kuulutab välja Riigikantselei. Osalejad saavad Riigikantselei tänukirjad, parimaid lahendajaid ja juhendajaid tunnustatakse eraldi Tallinnas toimuval tänuüritusel.

Riigikantselei noorteprojektide meeskond, Grete Radvilavicius ja Madis Somelar.
Eesti Majandus- ja Ettevõtlusõpetajate Selts ja Junior Achievement Eesti SA
Elbe Metsatalu, Ene Saar, Margit Luts Aljona Bostan, Merike Elmik

vene keeles