Jäta menüü vahele

Moodustati iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva tähistamise valitsuskomisjon

Valitsus otsustas moodustada Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva tähistamise valitsuskomisjoni, mida juhib peaminister Jüri Ratas. Komisjoni eesmärk on ette valmistada iseseisvuse taastamise üle-eestiline ja meeldejääv tähistamine.

lipud_tauno_tohk
Foto: Tauno Tõhk

„Eesti iseseisvuse taastamine on meie lähiajaloo tähendusrikkaim sündmus, tänu millele saame elada vabas riigis,“ ütles peaminister. „Meil on nii au kui kohustus tunnustada inimesi, kes iseseisvuse taastamise ja meie vaba riigi uuesti üles ehitamise nimel tööd tegid. Me peame neid sündmusi mäletama ja andma oma panuse ajaloomälu kujunemisse, et ka uued põlvkonnad väärtustaksid meie iseseisvuse taastamise teed,“ lisas ta. „Vabadus ei ole midagi iseenesestmõistetavat. Selle nimel pingutasime 30 aastat tagasi ning selle nimel teeme iga päev tööd ka praegu,“ ütles peaminister Jüri Ratas.

Iseseisvuse taastamise tähistamise sündmused algavad 2020/2021. aastavahetusel ning kestavad kuni järgmise aasta 13. septembrini, mil 30 aastat tagasi kogunes Põhiseaduslik Assamblee.

Ajaloosündmuste tähistamise kõrgpunkt on järgmise aasta 20. augustil kui Tallinna Lauluväljakul toimub iseseisvuse taastamise tasuta kontsert. Üle Eesti peaks siis aset leidma pöördelistesse sündmustesse panustanud ühenduste ja inimeste tunnustamine.

Komisjoni liikmeteks on haridus- ja teadusminister, rahvastikuminister, kultuuriminister, rahandusminister, siseminister, välisminister ja riigisekretär.

Komisjoni teenindab Riigikantselei.