Jäta menüü vahele

Eesti õpetajate suurkogu toimus 23. augustil Estonias

23. augustil toimus Rahvusooper Estonias esimene Eesti õpetajate suurkogu, mis on osa EV iseseisvuse taastamise 30 programmist.

Pilt: Kati Visnap

Suurkogu peamine eesmärk on mõtestada Eesti kooli ja õpetaja rolli ning väärtust Eesti omariikluse rajamisel ja Eesti arengus. Samuti on Riigikantselei soov avaldada tänu õpetajatele südamega ja pühendunult tehtud töö eest. Riigikantselei ettevõtmist toetab ka Haridus- ja Teadusministeerium.

20. augustil 2021 möödus 30 aastat Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamisest. Toetamaks noorte teadlikkust meie riigi loost ja kaasatust meie riigi ajaloo mõtestamisel, korraldab riigikantselei koostöös erinevate partneritega noortele suunatud projekte. Noorte kujunemisel on erakordne roll nii vanematel kui ka Eesti koolil ning õpetajaskonnal, seetõttu toimubki riigikantselei eestvedamisel 23. augustil Estonias Eesti õpetajate suurkogu. 

23. august on Eesti iseseisvumise taastamise loos märgilise tähendusega. See kuupäev sümboliseerib vaimsust, ühtekuuluvust ning soovi elada Eestis, mis on tugeva  kodanikuühiskonnaga demokraatlik õigusriik. Sel kuupäeval avaldati 1979. aastal Balti apell, mis andis ränga hoobi nõukogude propagandamasinale. See on kuupäev, mil koguneti 1987. aastal Hirveparki, see on kuupäev, mil 1989. aastal toimus Balti kett. 

Suurkogu avab tervitusega riigisekretär Taimar Peterkop. Sõnavõttudega esinevad haridus- ja teadusminister Liina Kersna ja riigikogu kultuurikomisjoni liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits. Suurkogul esinevad ka õpetajad, koolijuhid ja rektorid.